5 úžasných přínosů citronové vody

Mnoho lidí začíná každý nový den sklenicí citronové vody. Obyčejná voda s několika kapkami citronové šťávy tak možná i pro vás představuje úplně první věc, kterou si po ránu dopřejete.

A za to od nás máte palec nahoru. Ačkoli spousta lidí startuje do nového dne sklenicí citronové vody, jen málokdo z nich ví, jaké přínosy má na naše zdraví. Vy je teď společně s námi můžete odhalit v následujících řádcích.

Proč je dobré pít citronovou vodu?

Také si každé ráno připravíte sklenici vody s citronem? Tak to je dobře! Obyčejná voda je pro naše tělo nejlepší vodou – neobsahuje v sobě žádné cukry ani jiná sladidla, vypít jí proto můžete, kolik chcete. A citrony? O těch byste měli vědět, že jsou bohatým zdrojem důležitých vitamínů i minerálních látek – například železa a draslíku.

Ptáte se, proč je citronová voda tak prospěšná pro naše zdraví? Chcete vědět, jak vašemu tělu prospívá? V tom případě čtěte dál!

1. Posílení imunitního systému

Jako první přínos citronové vody na naše zdraví je posílení imunitního systému. Může za to vysoký obsah vitamínu C, kterého v citronech najdete opravdu dostatek.

Vitamín C se doporučuje především v období chřipek a nachlazení, rozhodně ale nic nezkazíte, když na jeho doplňování budete myslet během celého roku. Pravidelným pitím citronové vody tak podpoříte funkci imunitního systému a předejdete tak virózám, chřipkám i nachlazení.

2. Detoxikace organismu

Když se řekne detoxikace organismu, většina lidí si představí buď období jara, nebo čas podzimu – to jsou dvě období v roce, kdy k očistě těla přistupujeme už tak nějak automaticky.

Tím, že budete pít citronovou vodu, podpoříte detoxikaci těla kdykoli, protože voda s citronem vyčistí játra a zároveň podpoří tvorbu žluči a produkci žaludeční kyseliny.

3. Prevence ledvinových kamenů

Kdo měl někdy tu čest s ledvinovými kameny, ten nám dá jistě za pravdu, že se nejedná o nic příjemného – ba spíše naopak! Je to velmi bolestivé.

I tady může z velké části pomoci citronová voda, která tvorbě kamenů zabraňuje, pokud ji svému tělu dopřáváte pravidelně. Vděčit za to můžete již zmíněnému draslíku, který v sobě citrony obsahují a který společně s kyselinou citronovou snižuje přesycení moči.

4. Pálení žáhy

Pokud patříte k lidem, kteří trpí na pálení žáhy (což není nic příjemného, zvláště když pálení dospěje do takové fáze, že se vám začnou vracet žaludeční šťávy – brrr!), vsaďte na citronovou vodu, která díky citronu disponuje uklidňujícím účinkem a dokáže tak zmírnit kyselý reflux.

5. Hubnutí

Na závěr ještě jeden přínos citronové vody, který nejeden z vás jistě uvítá: hubnutí. Věděli jste, že citronová voda dokáže vaše tělo udržet hydratované a zároveň mu dodá pocit sytosti, omezí chuť na sladké a celkově urychlí proces redukce hmotnosti? Inu, tak teď už to víte!

Facebook
Pinterest
Twitter
Email
Další zajímavé články

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial