Chraňte svou kůži před zrádnými slunečními paprsky

Horké sluneční paprsky naše tělo potřebuje k tvorbě vitamínu D, který je důležitý pro lidské kosti. Slunce nám zlepšuje náladu, dodává energii a také vykouzlí úsměv na tváři. Ovšem slunce má také svou druhou tvář. Jeho horké paprsky jsou karcinogenní a také mohou pokožku ošklivě spálit. Neustálým vystavováním kůže slunci zvyšujete riziko rakoviny kůže a pokud ji dostatečně nechráníte, můžete si značně znepříjemnit pár následujících dní.

Nepodceňujte slabé sluneční paprsky

„Dnes takové vedro není, to se nemusím mazat.“ Věta, kterou jste možná sami pronesli a později svého rozhodnutí litovali. I když nejsou sluneční paprsky příliš horké, ochranu kůže nepodceňujte a namazejte se. Pro děti použijte opalovací mléko s UV faktorem 50 a pro dospělé s UV faktorem 30.

Po obědě raději zůstaňte doma

Slunce má největší sílu od 12 hodin do 15-16 hodin. V těchto hodinách se držte ve stínu. Pokud jsou velká vedra, zůstaňte raději doma, zejména s malými dětmi. Slunce může pálit i ve stínu.

Péče o spálenou kůži

Způsobů, jak pečovat o spálenou kůži existuje hned několik. Jako první pomoc poslouží panthenol, který zakoupíte v lékárně nebo v drogeriích. Kůži přinese okamžitou úlevu a urychlí její hojení. Po vsáknutí ošetřete opálenou kůži mlékem po opalování, které je obohacené o vitamíny a minerály, které kůži zchladí a hydratují.
Pokud nemáte po ruce nic z lékárny, dopřejte si mléčnou koupel. Vylijte do vany 2 litry mléka a smíchejte s vlažnou vodou. Do lázně se ponořte minimálně na 15 minut. Úlevu pocítíte okamžitě. Rychlou pomoc přinese také bílý jogurt nebo tvaroh, který rozmažte ne postižená místa.
Další účinnou pomocí na spálenou kůži jsou výživné oleje. Nejvíce efektivními jsou kokosový olej či bambusové nebo kakaové máslo. Potřebné vitamíny kůže získá z rakytníkového nebo mandlového oleje. Oleje dodají kůži potřebnou vlhkost a urychlí její regeneraci.
Pokud jste milovníky čajů, připravte si odvar ze zeleného nebo černého čaje. Vlažný odvar si nalijte na postižená místa. Úleva přijde okamžitě.

Facebook
Pinterest
Twitter
Email
Další zajímavé články

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial