Jak naučit dítě jíst zeleninu?

zelenina

Nechce vaše dítě jíst zeleninu, a to i přes to, že jste mu zřetelně vysvětlili, co se v ní ukrývá za potřebné vitamíny? Pak vám nezbývá nic jiného než vyzkoušet známé fígle, které fungují až v 85 %. Pomocí jednoduchých metod můžete docílit toho, že vaše dítě vás bude častěji žádat o zeleninu. V některých případech ji tak může dát přednost před čokoládou.

Bez dostatečného času to nepůjde

Kdo si počká, ten se dočká. Toto slovní spojení jistě zná většina z vás. To platí i v této situaci, trpělivost tady zkrátka bude hrát svou roli. Dítě nemůžete přimět ze dne na den. Musíte na něj jít velmi opatrně, jinak se může urazit a vaše cesta tak bude začínat od znovu. Určitě se nesnažte dát dítěti hned ze začátku velké množství, jinak vám většinu talíře nechá, bez toho aniž by ochutnalo. Osvědčeným receptem je, začít od menších porcích.

Příběh ukrytý v zelenině a ovoci

Slyšeli jste někdy o fantazii rodičů? Pokud ne, tak to rozhodně vyzkoušejte. Jedná se o nejosvědčenější metodu, jak dítě přimet k tomu, aby jedlo zeleninu nebo ovoce. Vezměte si do ruky jakoukoliv zeleninu a postavte z toho dítěti například hrad nebo auto. Dítě začne talíř lépe vnímat, protože na něm vidí různé tzv. obrázky. Využít k tomu lze také i namazaný chléb, kterému dodáte pomocí ředkviček oči a ústa. Čím více barev, tím větší zájem v dětských očích to vyvolá.

Hra na schovávanou?

Zeleninu můžete při vaření umístit téměř do všech jídel. Dítě si toho nemusí ani všimnout a získá tak přísun uvařené zeleniny. Tato metoda je dobrá v případě, že jste teprve na samotném začátku. Alespoň nějakou část dokážete do něj dostat, a to bez toho, aby dítě vědělo, že je v jeho oblíbeném jídle kus zeleniny. Vy se tak poté budete moct radovat. Nemusíte se bát, že budete odhaleni, dítě zeleninu v jídle nemá šanci poznat.

Facebook
Pinterest
Twitter
Email
Další zajímavé články

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial