Obyčejné potraviny, které někdy mohou uškodit

Ačkoli si o některém jídle myslíme, že je zdravé, ve skutečnosti představuje skrytou hrozbu. A často se jedná o potraviny, do kterých byste to vůbec neřekli.

Napadlo by vás někdy, že i zdravé jídlo může člověku uškodit? Zvláště v případě, kdy si na něm pochutnáte v nesprávnou dobu. Že je to pro vás novinka?

Nedivíme se! Přečtěte si v následujících řádcích, jaké na první pohled zdravé potraviny mohou představovat nenápadné zlo, jež může ve vašem těle napáchat pěknou paseku.

Zdravé potraviny, které mohou uškodit

Máme pro vás seznam několika potravin, které můžeme s klidným svědomím zařadit mezi ty zdravé. Jen málokdo by o nich řekl, že by mohly představovat nějaké riziko. A přesto vám mohou uškodit, pokud je budete konzumovat v nevhodný čas. Dost už bylo napínání, pojďme se společně podívat na potraviny, které se sice tváří zdravě (a opravdu zdravé jsou), ale mohou ublížit.

Banány

Kdo by nemiloval banány! Určitě patří do zdravého jídelníčku, o tom nemusí být sporu. Vzhledem k tomu, že se jedná o poměrně sladké ovoce, doporučuje se konzumovat je především dopoledne – obzvláště tehdy, pokud se snažíte zhubnout nebo si hlídáte váhu. Právě v dopoledních hodinách je naše tělo schopné vytěžit z banánu nejvíce výhod.

Banány byste naopak neměli jíst večer. Proč? Prvním důvodem je již zmíněné množství cukru, který v sobě banány obsahují. Kdo si hlídá váhu či hubne, ten se musí banánů ve večerních hodinách vzdát. Druhým důvodem je zahleňování, které banány způsobují.

Jablka

Jste překvapeni, že na seznamu zdravých potravin, které na nás mohou mít i negativní dopad, patří i jablka? Stejně jako v případě výše zmíněných banánů se doporučuje pochutnat si na jablku ráno, protože je to sladké ovoce.

Kromě toho se konzumace jablek doporučuje i proto, že v sobě obsahuje flavonoidy a antioxidanty, jež jsou pro naše tělo prospěšné.

I tady poradíme vyhnout se jablkám ve večerních hodinách. Důvodem je zvýšení kyselosti žaludku a stejně tak i vysoké množství organických kyselin.

Jogurt

I jogurty patří do zdravého jídelníčku – samozřejmě tím máme na mysli kvalitní bílé jogurty bez cukru. Je vhodný jak pro ty, kteří se chtějí zbavit nějakého toho kila navíc, tak i pro ty, kteří vyznávají zdravý životní styl nebo si chtějí udržet svou váhu. V jogurtu najdete celou řadu cenný látek, jež naše tělo dokáže efektivně využít, proto byste se jeho konzumaci určitě vyhýbat neměli.

Co se jogurtů týče, jezte je spíše během dne. Vyhněte se jim ale večer, kdy stejně jako již zmíněné banány mohou způsobovat zahlenění a kašel.

Na závěr jedno doporučení

Ačkoli jste se nyní dočetli, že tyto potraviny není nejrozumnější jíst v ten či onen čas, rozhodně se nic nestane, pokud si je čas od času v nedoporučovanou denní dobu dáte. Tu a tam se určitě nic nestane a vy si nemusíte nic vyčítat, pokud doporučenou konzumaci náhodou porušíte.

Facebook
Pinterest
Twitter
Email
Další zajímavé články

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial