Potravin z vaší lednice a spíže, které podporují imunitu

Zima se s námi pomalu loučí a oslovo se hlásí jaro. Období mezi jarem a zimou, kdy je jeden den teplo a druhý den zase zima, představuje pro naše tělo poměrně velkou zátěž – jsme vystavováni kolísavým teplotním podmínkám, jež testují náš imunitní systém.

Ten pod velkým tlakem často nefunguje tak, jak by správně fungovat měl. V důsledku toho nás může potrápit chřipka, viróza nebo kterékoli jiné nachlazení.

Pro správnou funkci imunitního systému přitom stačí udělat poměrně málo – stačí své tělo zásobit zdravými potravinami, jež mají schopnost naši imunitu nakopnout. O které potraviny jde? To se dozvíte v následujících řádcích!

Posilte svůj imunitní systém zdravými potravinami – máte je doma!

Zdravá strava a zdravé potraviny pomáhají v našem těle nastavit rovnováhu, pomáhají nám při redukci hmotnosti nebo při snaze si svou vysněnou váhu udržet a k tomu všemu jsou nápomocné i při posílení imunity. Dobrou zprávou je, že je všechny určitě máte doma, ať už ukryté v lednici, nebo uschované ve spíži. Nevěříte? V tom případě čtěte a jistě nám dáte za pravdu!

Paprika

Jako první bude řeč o červené paprice, která je známá tím, že obsahuje hodně vitamínu C. Věděli jste například, že tohoto vitamínu, jež se často spojuje právě s imunitním systémem, červená paprika obsahuje dokonce 2x větší množství, nežli které byste našli v citrusových plodech? Tento fakt z ní automaticky dělá ideálního kandidáta na posílení imunitního systému, co říkáte?

Česnek

Jen málokterá kuchyně by se dokázala obejít bez česneku, který bývá oblíbenou součástí celé řady pokrmů. Česneku se ne nadarmo přezdívá přírodní antibiotikum – již v minulosti se moc dobře vědělo, že dokáže být hodně nápomocný v boji s infekcí. Chcete-li posílit imunitní systém a předejít tak vzniku nemocí, pak je česnek určitě dobrou volbou.

Zázvor

Na seznam potravin, které napomáhají s posílením imunity, můžeme s klidným svědomím zařadit i zázvor. Ten je známý svou výraznou chutí i vůní, která nemusí sednout každému, proto se není čemu divit, že zázvor lidi rozděluje na dvě poloviny – jedni ho milují, druzí mu nemohou přijít na chuť. To nic nemění na tom, že slibuje pomoci při nachlazení a funguje i jako prevence jeho vzniku.

Brokolice

Podobně jako s výše zmíněným zázvorem se to má i s brokolicí, kterou někdo miluje a někdo nesnáší. Pokud nad pozřením brokolice znechuceně neohrnujete nos, pak byste určitě měli vědět, že i tahle zelená zelenina doslova překypuje vitamíny a minerály.

Ty oceníte v případě, kdy na sobě začnete pociťovat příznaky nachlazení, jež budou svědčit o oslabeném imunitním systému.


Další poklady, které pomohou posílit imunitu:

  • med
  • špenát
  • kurkuma
  • kiwi
  • zelený čaj
  • ryby

Facebook
Pinterest
Twitter
Email
Další zajímavé články

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial