Skořice je obyčejná? Tak to ani náhodou!

Když se řekne skořice, většina lidí si představí tolik oblíbený štrůdl nebo kterýkoli jiný sladký dezert, jehož tohle známé koření bývá častou součástí.

Skořice je svou chutí velmi výrazná a k tomu všemu krásně voní. Bohužel právě spojení s dezerty je asi to jediné, co o ní drtivá většina lidí ví. A to je škoda. Možná i ve vašich očích je tohle koření obyčejné a svým způsobem nezajímavé a nudné. A víte co? Chyba! Skořice totiž rozhodně není obyčejná a už vůbec ne nudná. A v dnešním článku vám prozradíme proč!

Není skořice jako skořice

A teď jedna otázka hned na začátek: věděli jste, že skořice není jen jedna? Možná to netušíte, ale skořice se dělí na dva druhy a to na skořici cejlonskou (neboli pravou) a skořici cassia (neboli nepravou).

My se dnes společně zaměříme na skořici pravou, o které bychom vám rádi řekli něco více a především v dnešním článku vyzdvihli její zdravotní přínosy, kterými se může pyšnit. Ještě dodáme, že užití obou druhů skořic je stejné, liší se svými vlastnostmi.

Co je skořice?

Jasně, pokud chcete hned teď vykřiknout, že skořice je koření, máte samozřejmě pravdu. Získává se ze stromu známého jako skořicovník a ve skutečnosti je jeho kůrou. Skořicovník roste v tropických oblastech – za nejkvalitnější je považována skořice, která je původem ze Srí Lanky.

V čem je skořice výjimečná?

Podařilo se nám získat vaši pozornost? Chcete se o skořici dozvědět něco více? Chcete na tohle koření změnit názor? Tak to je dobře! Proto pro vás máme hned několik zajímavostí o skořici, které (možná) vůbec neznáte. A věříme, že budete mile překvapeni!

Prevence vzniku onemocnění srdce

Skořice je často spojována se sníženým rizikem vzniku srdečních onemocnění. Podle proběhlých studií a výzkumů vyšlo najevo, že pouhý jeden gram skořice denně pozitivně působí na stabilizování hladiny krevního cukru. Kromě toho je skořice známá tím, že snižuje hladinu špatného cholesterolu v těle a je nápomocná i při ustálení hladiny krevního tlaku.

Pomoc proti rakovině

V poslední době se o skořici často hovoří ve spojitosti s nejobávanější nemocí vůbec – rakovinou. Podle odborníků má tohle koření schopnost potlačovat tvorbu a projevy rakovinotvorného bujení. Lékaři mají za to, že skořice dokáže zastavit rozšiřování těchto buněk.

Protizánětlivé vlastnosti

Dalším zdravotním přínosem skořice jsou její protizánětlivé vlastnosti. V těle je nápomocná v bojích s nejrůznějšími infekcemi a urychluje napravení poškozených tkání. Samozřejmě je v tomto případě řeč o skořici pravé neboli cejlonské. Nepravá skořice se těmito účinky bohužel pyšnit nemůže.

Další výhody a přínosy skořice:

  • zrychluje metabolismus
  • podporuje funkci mozku
  • pomáhá při léčbě artritidy
  • slouží jako prevence vzniku trombózy
  • podporuje dlouhověkost
  • posiluje imunitní systém

Facebook
Pinterest
Twitter
Email
Další zajímavé články

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial