Detoxikace organismu bez chemie – zkusíte to?

S příchodem jara začíná mnoho z nás přemýšlet nad očistou těla. Právě jaro je pro detoxikaci ideálním období, protože se v našem těle během zimy usadila spousta nečistot a toxických látek, jež v něm způsobují jen neplechu.

Možná i vy na sobě pociťujete, že nefungujete na 100 % a chcete to změnit. Detoxikace je tedy ideální volbou, jak z těla dostat pryč veškeré nečistoty, které v něm nemají co dělat a celkově tak prospět svému zdraví.

Proč je detoxikace dobrý nápad?

Zima byla dlouhá, na tom se určitě shodneme. Během zimy se do našeho těla dostaly látky, které nejsou prospěšné – ba spíše naopak. A s tím je potřeba něco udělat. Možná vás poslední dobou přemáhá únava. Jste podráždění a protivní na lidi okolo sebe.

Střídáte nálady jako na běžícím páse – jednou se smějete, pak zase mračíte. Jste jako dubnové počasí. Co to všechno znamená? Že je ten správný čas na pořádnou očistu!

Důkladná detoxikace organismu může proběhnout i bez jakékoli chemie, která by byla pro vaše tělo jen další zbytečnou zátěží. Zapomeňte tedy na doplňky stravy, jež jsou z většiny plné chemických látek, a jděte na to pěkně přírodní cestou. My vám poradíme, jak na to!

Vsaďte na ovocné a zeleninové šťávy

Jestliže chcete ze svého těla dostat vše, co v něm nemá co dělat, připravte si čerstvé ovocné či zeleninové šťávy. Výhodou je, že si je doma připravíte poměrně snadno, rychle a navíc ovoce a zeleninu můžete i vzájemně libovolně kombinovat.

To vám dává příležitost vytvářet nové chutě a vždy si tak připravit šťávu přesně podle toho, na co máte zrovna chuť, nebo podle toho, co máte doma.

Doporučit vám můžeme mrkev, špenát, petržel, řepu, celer nebo veškerou listovou zeleninu. Z ovoce se pak přímo nabízí avokádo, ananas, jablka, pomeranče, hrušky nebo třeba broskve. Možností je samozřejmě více, stačí si tedy jen vybrat. Určitě najdete takové kombinace, které vám nejvíce zachutnají.

Pomoci může i zázvor

O zázvoru a jeho příznivých účincích na naše zdraví toho již bylo napsáno opravdu hodně. My si jej dovolíme zmínit i v případě přírodní detoxikace, protože i v tomto případě vám může být zázvor hodně nápomocný. Konzumovat byste jej samozřejmě měli v syrovém stavu, kdy si jej můžete nastrouhat třeba do salátu nebo jej přidat do kterýchkoli jiných pokrmů.

Nebojíte se koření?

Při snaze očistit své tělo není vůbec na škodu spolehnout se na koření. Tomu věřily už naše babičky a jak je známo, byly to moudré ženy, které moc dobře věděly, co dělají. I my vám tedy můžeme některé druhy koření doporučit.

Nabízí se například kurkuma, která pročistí krev, dále třeba česnek, o kterém se říká, že je přírodní antibiotikum. Chybu neuděláte ani tehdy, pokud vsadíte na koriandr, který z těla vyloučí nadbytečné minerální látky.

Facebook
Pinterest
Twitter
Email
Další zajímavé články

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial