Řeřicha má na naše zdraví pozitivní vliv. Chcete vědět, čím nám prospívá?

Pro mnoho lidí je řeřicha neznámou bylinkou. Někteří jí dokonce považují za plevel, což je strašná škoda. My jsme toho názoru, že ačkoli možná na první pohled vypadá obyčejně a nenápadně, rozhodně nám má co nabídnout.

Proto vám můžeme všemi deseti doporučit, abyste řeřichu zařadili do svého zdravého jídelníčku, kde má bezesporu své čestné místo. Chcete prozradit, v čem nám může řeřicha pomoci? V tom případě si nenechte ujít následující řádky, ve kterých se dočtete o pozitivních přínosech této často přehlížené bylinky!

Něco málo o (ne)obyčejné bylince

Řeřicha setá je drobná bylinka, která se už po mnoho a mnoho let hojně pěstuje v zemích Orientu. Místem jejího původu je údajně Irák, odkud se postupně rozšířila do Evropy a zemí Asie. V dnešní době se hodně pěstuje doma, kde roste opravdu rychle a na pěstování není kdovíjak náročná – nevadí jí ani horší světelné podmínky, díky čemuž se dá pěstovat po celý rok.

V čem řeřicha pomáhá?

Nyní se již společně podíváme na slibované pozitivní přínosy této neobyčejné bylinky. Určitě vás překvapí, co všechno vám řeřicha může nabídnout.

Podporuje srdeční činnost

Řeřicha v sobě obsahuje poměrně vysoké množství látky zvané karotenoidy. Ty jsou známé tím, že pozitivně působí na srdce, podporují jeho činnost a chrání jej před vznikem některého z nepříjemných a nebezpečných onemocnění. Ještě bychom měli zmínit, že řeřicha snižuje riziko mrtvice a srdečních záchvatů.

Posiluje imunitní systém

Řeřicha patří na seznam potravin, které napomáhají při posílení imunitního systému. Najdete v ní mimo jiné také vitamín C, o kterém je známo, že podporuje funkci imunitního systému.

Prospívá očím

Co se zdraví očí týče, každý z nás si tak nějak automaticky představí mrkev. Věděli jste ale, že kromě mrkve má na náš zrak a oči celkově pozitivní vliv i řeřicha? Možná je to pro vás novinka, ale je tomu skutečně tak. Vděčit za to můžeme luteinu a zeaxantinu, což jsou další dvě látky, které v sobě bylinka obsahuje. Jedná se o antioxidační látky, které mají na zdraví očí pozitivní vliv.

Snižuje hladinu cholesterolu

Vysoký cholesterol je rizikem vzniku srdečních onemocnění. Srdeční onemocnění patří mezi nejčastější příčiny úmrtí. Máte-li možnost, jak snížit hladinu cholesterolu v těle, hrábněte po ní všemi deseti. Co se vám tím snažíme říci? Ať neváháte a dáte řeřiše šanci, protože kromě výše zmíněného dále dokáže snížit hladinu špatného cholesterolu v těle.

Prevence proti rakovině

Na závěr ještě jeden, podle nás hodně důležitý, zdravotní přínos této opomíjené bylinky a tou je prevence proti vzniku rakoviny. To je nemoc, které se obává snad každý, proto bychom její prevenci určitě neměli brát na lehkou váhu.

Řeřicha obsahuje hodně fotochemikálií, které jsou známé tím, že snižují riziko některých druhů rakoviny – především pak rakoviny tlustého střeva, prostaty, kůže a plic.

Facebook
Pinterest
Twitter
Email
Další zajímavé články

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial